Trumpas Rožinis
(pagal knygą “Agni Joga. Bendruomenė”)
AUM TAT SAT. AUM
Išsklaidome prietarus, neišmanymą ir baimę. Kalame narsą, valią ir Žinias.
Bet kuris siekis šviestis yra sveikintinas. Kiekvienas neišmanymo prietaras demaskuojamas.
Darbo žmogau, ar dega tavo sąmonėje bendradarbiavimo ir bendruomenės pagrindai?
Jei ši liepsna apšvietė tavo protą, įsisavink Mūsų Mokymo kalnų požymius.
Darbo žmogau, nepavark spręsdamas kai kurių išsireiškimų galvosūkius. Kiekviena eilutė – aukščiausias paprastumo laipsnis.
Sveiki darbo žmonės ir ieškotojai!
AUM TAT SAT. AUM
1. Šeima, giminė, šalis, tautų sąjunga – kiekvienas susivienijimas siekia taikos, gyvenimo pagerėjimo. Kiekvieną bendradarbiavimą ir gyvenimą drauge reikia tobulinti. Niekas negali parodyti evoliucijos ribos. Tuo pačiu darbuotojas tampa kūrėju. Nesigąsdinkime kūrybos užduočių. Mokslui rasime neužgriozdintus kelius. Taip mintis apie tobulėjimą bus džiaugsmo ženklas. (1)*
AUM
2. Liūdesys yra kiekvieno tobulėjimo priešas. Negali būti statinio dvejonėse. Nebus studijavimo baimėje. Stebėjimas yra žingsnis į teisingumą. Savastis yra pasiaukojimo išdavystė. Nėra kelio be žygdarbio. (2)
AUM
3. Vienuolynai dažnai vadinosi bendruomenėmis. Bendruomenės gyvenimas jau buvo bendradarbiavimo ir tarpusavio pagarbos požymis. Taip ir kiekvienos dirbtuvės jau bus bendruomenės daigai, kur kiekvienas atneša savo įgūdžius. Reikalingas draugiškumas, kad savo meistriškumą atiduotumėte bendram reikalui. (3)
AUM
4. Vienijimasis nurodytas visuose tikėjimuose kaip vienintelė klestėjimo tvirtovė. Galima įtvirtinti geriausius pasiekimus, jei yra bendradarbių vienijimosi įsitikinimas. Galima išvardinti daugelį pavyzdžių, kai tikėjimas bendradarbiais padėdavo kilniems sprendimams. Tegul žmonės nuo židinio iki erdvinės lemties prisimena bendradarbiavimo vertę. Darbo grūdas džiūsta be savitarpio drėgmės. Per daug nesižvalgykime atgal. Mes, skubantys palydovai, pavargsim, jei vienas kitą stumdysime. Suvoksime nuostabią reikšmę, jei galėsime ištarti didingą sąvoką – draugas. Bendruomenė gali būti sudaryta iš draugų. (4)
AUM
5. Gyvenimo kelias yra tarpusavio pagalba. Didingo darbo dalyviai negali būti mizantropai – žmonių neapkenčiantys žmonės. Ilgas toks apibrėžimas apie gėdingą neapykantą. Galbūt žmonės įsidėmės ego, kad susigėstų. (5)
AUM
6. Taipogi neužmirškime, kad pažinimas supaprastėja esant aiškiai sąmonei. Tačiau nepraraskime trumpiausio Kelio. Laikas brangus. Mes negalime dėl savo nerangumo kažko negauti. Tingumas ir neišmanymas miega viename lopšyje. (6)
AUM
7. Pyktis toleruoja ir marą, ir raupsus. Pyktis taikų židinį paverčia į gyvačių sambūrį. Pykčio savybės bendruomenei netinka. Bendras darbas yra Bendra Gerovė. (7)
AUM
8. Bendradarbiavimas turi remtis tvirtais įstatais. Tokia padėtis moko tvarkos, tai yra, padeda įeiti į ritmą. Taipogi kasdieniame darbe pasireiškia didingi Visatos įstatymai. Ypatingai nuo mažens reikia priprasti prie nuolatinio darbo. Tegul geriausia evoliucija susikurs darbe kaip vertingoje priemonėje. (8)
AUM
9. Ir kita būtina sąlyga turi būti įvykdyta. Darbas turi būti savanoriškas. Bendradarbiavimas turi būti savanoriškas. Bendruomenė turi būti savanoriška. Jokia prievarta neturi pavergti darbo. Savanoriško darbo sąlyga turi būti klestėjimo pagrindas. Niekas negali į naujus namus įnešti susiskaidymo. Darbuotojai, kūrėjai, taps panašūs į aukštai sklandančius erelius. Tik skrydyje nukrenta dulkės ir trūnėsių sąšlavos. (9)
AUM
10. Ir aukšta savybė įeis į tyrą darbą per mylimą meistriškumą. Nuostabi savybė įsitvirtins visame gyvenime. Nieko nepasiliks tamsoje. Neišmanymas bus gėdingas nusikaltimas. Jei tamsa užkrečianti, tai patraukli ir Šviesa. Tai įtvirtinkime mylimą meistriškumą, kuris pakylės visą gyvenimą. Moksle, parodyk geresnę savybę. Moksle, pritrauk stipresnes energijas. Dvasios žinios tegul švyti virš kiekvieno darbo stovo. (10)
AUM
AUM TAT SAT. AUM
* Skliausteliuose po pastraipos nurodytas skyriaus iš „Agni Jogos. Bendruomenė“ numeris.